SUP direktīva - jauns marķējums uz iepakojumiem
Šādu marķējumu var atrast uz tādu higiēnas produktu iepakojumiem kā higiēniskās paketes, ieliktnīši, tamponi un mitrās salvetes.
Kāpēc etiķete tiek pievienota iepakojumam un ko tas nozīmē?
Vienreizlietojamie higiēnas produkti veido ievērojamu daļu no dabiskās vides piesārņojuma, it īpaši jūras vidē.
Datu avots: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX%3A32019L0904, preambulas 5. punkts
Plastmasas atkritumiem ir negatīva ietekme uz organismiem, kas dzīvo jūrās un okeānos.
Tam nav jābūt šādā veidā! Ja vienreizlietojamie higiēnas produkti nav noskaloti tualetē, tie nenokļūs kanalizācijas sistēmās un vēlāk jūrās un okeānos.
Dabiskās vides labad tika izveidota Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva (ES) 2019/904 par atsevišķu plastmasas izstrādājumu ietekmes uz dabu samazināšanu, tā sauktā SUP (vienreiz lietojamā produkta) direktīva. Direktīvas (2020/2151) īstenošanas regulā ir noteikta plastmasu saturošu izstrādājumu marķēšana.
Marķējums uz higiēnisko pakešu, tamponu un mitro salvešu iepakojumiem norāda, kur lietotie higiēnas produkti nedrīkst nonākt.
Grafika parāda arī higiēnas produktu nepareizas utilizācijas sekas.
Pretenzijas PLASTMASA PRODUKTOS mērķis ir uzsvērt plastmasas klātbūtni izstrādājumā, lai liktu lietotājam apzināties par vajadzību pēc pareizas utilizācijas.
Atbrīvojies gudri!
Kad redzat savu iecienītāko higiēnisko pakešu, ieliktnīšu vai mitro salvešu iepakojumu ar jauno marķējumu, atceries, cik svarīgi ir pareizi atbrīvoties no iezlietotā produkta atbilstoši.
Atbildīga apiešanās ar atkritumiem ir galvenais aspekts, lai novērstu nenoskalojamo produktu nonākšanu kanalizācijā.