jaunumi

2014-08-25

SIA TZMO Latvija nodrošina pacientei pirmo trīsdimensiju pieres implantu unikālā operācijā

Paciente, kurai šā gada aprīlī veikta Latvijā unikāla operācija, trūkstošo pieres kaulu aizvietojot ar trīsdimensiju implantu, ir atveseļojusies. Operācija bijusi veiksmīga.

Paciente, kurai šā gada aprīlī veikta Latvijā unikāla operācija, trūkstošo pieres kaulu aizvietojot ar trīsdimensiju implantu, ir atveseļojusies, skaidroja Rīgas austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Līdz šim kaulu defektu slēgšanai neiroķirurgi izmantoja plastmasas protēzi, kas ar rokām tika izveidota operācijas laikā, tomēr šai pacientei šī pieeja nedodtu vajadzīgo efektu, tāpēc tika pieņemts lēmums izmantot jaunākās tehnoloģijas, kas ļauj uzmodelēt tādu trīsdimensionālu implantu, kas perfekti atbilst pacienta anatomiskajām īpatnībām un precīzi nosedz galvaskausa defektu.

Gatavošanās unikālajai operācijai tika sākta vairākas nedēļas pirms tās _ tika veikta detalizēta pacientes galvaskausa skenēšana un iegūtie dati nosūtīti uz medicīnas tehnoloģiju ražošanas uzņēmumu Polijā TZMO SA.

Tā kā šāda operācija Latvijā tika veikta pirmo reizi, tās materiālu izmaksas sedza Polijas uzņēmums TZMO SA un par piegādi parūpējās SIA "TZMO Latvija". Operācijā piedalījās ne tikai Latvijas speciālisti, bet arī speciālisti no Polijas.

Vairāk lasiet: www.tvnet.lv/zinas/latvija/522465

» atgriezties galvenajā lapā
jaunumi un ziņas medijiem