izglītība

zaangazowanie-m.jpg logo
Mēs piedāvājam dažādas vietejās un starptautiskās izglītības iniciatīvas, jo apzināmies, ka izglītība ir attīstības atslēga.
Mūsu darbība tiek vērsta gan uz profesionāļiem, gan visiem tiem, kuri vēlas iemācīties parūpēties par savu un tuvinieku veselību.

Mēs dodamies izglītības virzienā

szkolenia-seni.jpg

profesionāļiem

Mēs jau kopš pirmsākumiem aktīvi darbojamies, lai attīstītu ilgtermiņa aprūpes sfēru.

Kopš 1998.g. mēs Toruņā organizējam Ilgtermiņa Aprūpes dienas (TDOD) – tajās tiekas profesionāļi, kas aprūpē hroniski slimus, nespējīgus un vecus ļaudis.

TDOD pasākumu tradīcija aizsniedzas līdz 1998.g., kad Polijā izveidojās jauna pakalpojumu joma – ilgtermiņa aprūpe. Radās steidzama nepieciešamība pēc izglītības, pieredzes apmaiņas un diskusijām par nākotnes ainu. Tieši tad mēs sākām organizēt regulāras tikšanās, sasaucot vienkopus šīs sfēras vadošās personas – gan praktiķus, gan centrālās pārvaldes un vietējās pašvaldības pārstāvjus, gan arī atbalstītājus.

Kopš pirmās ilgtermiņa aprūpes konferences dalībnieku skaits ir desmitkāršojies – no 100 dalībniekiem 1998.g. līdz vairāk nekā 1000 dalībniekiem 2010.g. Jau 1999.g. konference bija ieguvusi starptautisku statusu – kopš tā laika mēs esam uzņēmuši pārstāvjus no gandrīz visām Eiropas valstīm.

145727822.jpgKonferences augsto zināšanu līmeni nodrošina pastāvīga sadarbība ar Polijas un ārvalstu ilgtermiņa aprūpes līderiem un radītājiem, vietējiem konsultantiem un padomdevējiem, kas darbojas šī sektora biedrībās.

Lai iegūtu vairāk informācijas, apmeklējiet www.tdod.pl

Ir vairāki iemesli, kāpēc mēs varam runāt par Toruņas Ilgtermiņa Aprūpes dienu unikalitāti: pirmkārt, tas ir dalībnieku skaits un sastāvs. Polijā nav otras tādas konferences, kas ik gadu pulcētu tik lielu grupu, kurā pārstāvētas tik dažādas specialitātes. Turklāt arī būtiski – un šis ir otrais iemesls – ka mēs mācāmies viens no otra: mūsu prezentācijas noder praktiķiem, sesijas laikā noris diskusijas, turklāt tā ir lieliska vide, kur pētniekiem bagātināt zināšanas.

Profesors Piotr Błędowski – Toruņas Ilgtermiņa Aprūpes dienu Zinātniskās komitejas priekšsēdētājs


TDOD atbalsta:

- Polijas Gerontoloģijas biedrība

- Eiropas Ilgtermiņa Aprūpes Servisa veciem ļaudīm direktoru un apgādātāju asociācija E.D.E

- Valsts un provinces konsultanti hroniski slimo un nespējīgo cilvēku aprūpē

- Medicīniskās Higiēnas asociācija

- Eurocarers – Eiropas aprūpētāju asociācija


Mēs izglītojam medicīnas un aprūpes personālu

16446147.jpgTPateicoties daudzajiem sadarbības gadiem ar ilgtermiņa aprūpes pārstāvjiem, mēs apzināmies, kāda izglītība ir nepieciešama cilvēkiem, kas profesionāli nodarbojas ar apgādājamu personu aprūpi. Mēs iesaistāmies, organizējot vadītāju un komandas labklājības treniņus, kā arī treniņkursus medmāsām. Mēs apzināmies, ka, sekmējot sapratni, mēs sniedzam ieguldījumu apgādājamo personu aprūpes kvalitātes celšanā.

Mēs atbalstām ilgtermiņa aprūpes darbinieku izglītošanu

SENI programma – System Edukacji Nowoczesnej Instytucji (Mūsdienīgu institūciju Izglītības sistēma) – ļauj ilgtermiņa aprūpes, pansionātu un aprūpes namu darbiniekiem bez maksas celt profesionālo kompetenci un starppersoniskās prasmes. Pateicoties programmai, institūcijas piedalās dažādos treniņos un izglītojošos pasākumos. Ik gadu SENI programmā piedalās ap 100 institūciju.

Mēs izglītojam veselības aprūpētājus

Mēs esam atvēruši Toruņā un Bidgoščā Eiropas Ilgtermiņa Aprūpes centru un Aspirantūru veselības aprūpes personālam. Kvalificēts mācību personāls cenšas iedvest klausītājos vēlmi pastāvīgi attīstīt savas prasmes un palīdz tiem kļūt par Eiropas līmeņa profesionāļiem. Uz doto brīdi mēs piedāvājam studentiem apgūt svešvalodu, kas palīdzētu tiem iegūt profesionālo pieredzi ārvalstīs. Turpmākos plānos ir atvērt jaunas skolas citās pilsētās.
Mēs iesaistāmies kustībā ‘’Piedzimt cilvēcīgā ceļā‘’

Mēs sadarbojamies ar fondu ‘’Piedzimt cilvēcīgā ceļā‘’, aktīvi piedaloties medicīnas personāla treniņu konferencēs. Mēs esam arī līdzautori fonda izdotajam ceļvedim: ‘’Māte rūpējas par sevi!’’, kas sniedz sievietēm praktiskus padomus par sevis aprūpēšanu grūtniecības laikā un pēc bērna dzimšanas.

Mēs izdodam žurnālus

Mēs piedalāmies plašās izdevējdarbības aktivitātēs. Ilgākā sadarbība mums ir ar MEDI Ilgtermiņa Aprūpes forumu, kas iznāk ik ceturksni kopš 2001. gada. Tā galvenā mērķauditorija ir aprūpes namu vadītāji un ilgtermiņa aprūpes institūcijas, taču tajā atrodami arī raksti, kas sniedz lieliskas zināšanas jebkuram, kurš vēlas vairot kompetenci plašajā ilgtermiņa aprūpes sfērā.Mēs organizējam bezmaksas seminārus ģimenēm

Ļaudis, kas rūpējas par nespējīgiem, veciem vai apgādājamiem ģimenes locekļiem mājas apstākļos, bieži nespēj tikt galā ar tik grūtu uzdevumu. Viņiem trūkst zināšanu, kā apieties ar gulošu cilvēku, kā izkustināt kādu, kurš nespēj pakustēties, kā nomainīt pārsējus vai pat – kā komunicēt ar slimnieku. Mēs palīdzam šīm ģimenēm, organizējot tām bezmaksas seminārus, kas veltīti apgādājamo aprūpei mājas apstākļos.Mēs izglītojam sabiedrību

Mēs organizējam un atbalstām atklātas izglītības kampaņas, kuru laikā pievēršam uzmanību lielajai profilaktisko pārbaužu nozīmei un iepazīstinām publiku ar pašu vājāko – hroniski slimo, nespējīgo un veco – ļaužu vajadzībām. Šī pasākuma laikā ikviens var konsultēties ar ārstu, veikt pārbaudes un klausīties eksperta padomos par veselīgu dzīvesveidu.

 


Mēs vadām izglītojošas kampaņas pusaudžiem

zaangazowanie-m.jpgMēs vadām izglītojošas kampaņas dažādu valstu skolās. Mēs aizraujoši un nesarežģīti iepazīstinām jaunas meitenes ar pubertāti, menstruācijām, sieviešu higiēnu un ķermeņa kopšanu. Šo akciju pavada konkursi, dāvanas un dažādi papildus pasākumi.

Indijā mēs esam iesaistījušies valsts izglītības programmās. Mēs sadarbojamies arī ar vietējām labdarības organizācijām un atbalstām jaunu meiteņu un sieviešu izglītošanu gan rūpniecības, gan lauku rajonos, kur zināšanu līmenis pamathigiēnas jautājumos joprojām ir ļoti zems. Kopā ar pašpalīdzības grupām mēs cenšamies sievietēm atgādināt, ka, rūpējoties par ikdienas higiēnu, viņas saudzē savu un savas ģimenes veselību.

Mums rūp sieviešu veselība

Mēs esam iesaistījušies kampaņā pret krūts vēzi. Mēs sadarbojamies ar fondu ‘’Jā - Veselībai’’, kas ir akcijas ‘’Manas krūtis, mūsu rūpes’’ patrons. Šīs akcijas ietvaros mēs kopā ar fondu organizējam sievietēm konferences, kā rūpēties par savu veselību. Mēs organizējam sievietēm arī izstādes un seminārus.
Mēs atbalstām vecākus un bērnus

happytv.jpgMums ir savs TV tīkls

Mēs esam radījuši vecākiem TV tīklu TV-Happy, kur iespējams atrast interesantas intervijas, kurās slavenības dalās vecāku būšanas priekos un raizēs. Viņi stāsta, kā pārcieš smagus brīžus, atklāj savas audzināšanas un kopīgas brīvā laika pavadīšanas metodes. Lapa piedāvā arī ekspertu padomus pediatrijas, psihoterapijas, dzemdniecības un psiholoģijas jautājumos.

Vairāk informācijas: www.happytv.pl
Mēs esam aktīvi, mēs esam Priecīgi

Mēs organizējam arī izglītojošus pasākumus vecākiem un bērniem ‘’Mēs esam aktīvi, mēs esam Priecīgi’’. Mēs rīkojam piknikus lielajos iepirkšanās centros, kas sagādā jautrību visai ģimenei. Bērni var aktīvi iesaistīties teātra uzvedumos, sacensībās un spēlēs. Vecāki var saņemt ekspertu padomus uztura, fitnesa un kosmetoloģijas jautājumos.

Turklāt lielveikalā esam ierīkojuši arī bērnistabu, kurā vecāki var nomainīt mazuļa autiņbiksītes. Mazuļu un vecāku ērtībai bērnistabas ir aprīkotas ar pārtinamajiem galdiem. Mēs tiem nodrošinām arī Happy autiņbiksītes visos izmēros.

par mums